Witaj

Dobrze trafiłeś, bo to właśnie z nami Twoje szanse na realizację nawet najbardziej śmiałych planów rosną z każdą minutą. Jednak zanim zaczniesz cokolwiek robić – poznaj nas i naszą historię!

„Complex: specjaliści od łączenia!”

Complex to firma, która wywodzi się z Oświęcimia. Był rok 1994, kiedy postanowiliśmy podjąć ryzyko i spełnić marzenia o budowie marki z aspiracjami na lokalnego lidera w zakresie sprzedaży dobrych materiałów spawalniczych.

„W Complex najwyższą wagę przykładamy do jakości tego, co znajdziesz na naszych półkach”.

Owszem, początki były trudne, ale pomimo przeciwności nie poddaliśmy się. Przygodę z biznesem rozpoczęliśmy od współpracy z producentami elektrod i drutów spawalniczych, których produkty oferowaliśmy nabywcom na lokalnym podwórku, czyli w powiecie oświęcimskim i okolicach.

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” Johann Wolfgang von Goethe

Był to najpiękniejszy okres, ponieważ wszystko było dla nas nowe, rynek się kształtował, a my krok po kroku poznawaliśmy branżę spawalniczą, nabieraliśmy cennego doświadczenia oraz nieustannie rozwijaliśmy ofertę i zasięg dystrybucji produktów. W końcu zaczęliśmy nawiązywać pierwsze kontakty z firmami produkcyjnymi, które z czasem przeradzały się nie tylko w partnerskie relacje, ale przyjaźnie, trwające po dziś dzień.

Chęć rozwoju i analiza potrzeb naszych klientów zachęciły nas do poszerzenia asortymentu o akcesoria spawalnicze oraz specjalistyczne urządzenia. Był to strzał w dziesiątkę – sprzedaż rosła, a coraz większe grono klientów nie kryło zadowolenia. Kiedy nieco okrzepliśmy właściciele firmy Complex postanowili iść za ciosem – podjęto decyzję o budowie własnej, nowoczesnej siedziby, która odpowiadałaby rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony naszych partnerów handlowych.

Od marzeń do ich realizacji nie upłynęło wiele wody w Sole i Wiśle, bowiem już w 2012 r. zainaugurowaliśmy kolejny etap w historii firmy. Tym razem w okazałej siedzibie w Oświęcimiu przy ul. Unii Europejskiej 1, gdzie ulokowaliśmy nasz sklep i pojemną przestrzeń magazynową. Był to silny impuls rozwojowy, ponieważ obecna lokalizacja pozwoliła na znaczne rozbudowanie oferty, przede wszystkim o kolejne pozycje narzędzi wysokiej klasy i elektronarzędzi wiodących marek. Co więcej, dodaliśmy też dział z artykułami BHP, które stały się hitem wśród klientów oraz ważnym filarem sprzedażowym naszej firmy.

„My nie narzekamy, tylko działamy!”

Nawet najwspanialsze marki rodzą się w bólach, a ich droga na szczyt prawie zawsze jest wyboista, napotykając po drodze mnóstwo problemów. I my w Complex to rozumiemy, dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do doboru pracowników, którzy wyróżniają się fachowością oraz ludzkim podejściem do klienta. Solidna i rzetelna praca całego zespołu przyczyniła się do tego, kim teraz jesteśmy – najchętniej wybieranym partnerem handlowym wśród lokalnych firm.

Rosnąca koniunktura na rynku budowlanym i przemysłowym sprzyjała nam jak nigdy dotąd, ale nie chcieliśmy stać w miejscu. Postanowiliśmy wypłynąć na szerokie wody, by zaprezentować naszą ofertę znacznie większemu gronu nabywców zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

„Wysoka jakość to łatka, którą przyspawali nam klienci”.

Tak zrodził się pomysł wkroczenia do świata e-commerce. Uznaliśmy, że synergia tradycyjnej sprzedaży z tą internetową będzie idealnym rozwiązaniem dla klientów szukających sprawdzonych artykułów spawalniczych i BHP. Od tego momentu każdy, kto potrzebuje dobrej spawarki, części eksploatacyjnych czy środków ochrony będzie mógł nie tylko odwiedzić nas osobiście, ale także sprawdzi dostępne produkty na swoim smartfonie, a my dostarczymy je pod wskazany adres, niezależnie od tego czy będzie to zakład produkcyjny, plac budowy, firma czy przydomowy warsztat.

A co dalej?

Wszystko zależy do Ciebie! Sprawdź naszą ofertę i zdecyduj, czy chcesz razem z nami zrealizować swoje plany kontynuując przy tym historię marki Complex.

Zapraszamy!

Zespół

Monika Bargiel-Motylewska

Księgowość i kadry

Agata Stachura

Dział sprzedaży artykułów BHP

Marek Drabczyk

Sprzedaż urządzeń spawalniczych

Tomasz Motylewski

Sprzedaż materiały spawalnicze

Krzysztof Kuczek

Serwis i logistyka
Zdjęcie Piotr Lasek

Piotr Lasek

Dział sprzedaży