Oferowane w sklepie produkty są  fabrycznie nowe, pozbawione wad fizycznych. Wszystkie ceny w sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

Sklep internetowy firmy F.H.U. COMPLEX, znajdujący się na stronie internetowej pod adresem www.spawanie.com umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem Internetu.
Ceny obniżone (promocyjne, wyprzedażowe, zestawy łączone, rabaty ilościowe itp.) nie łączą się z żadnymi innymi akcjami specjalnymi i promocjami. Naliczenie jakichkolwiek rabatów możliwe jest wyłącznie od ceny „regularnej”, nie objętej innymi zniżkami.

Zamówienia można składać poprzez sklep internetowy (trzeba posiadać konto poczty elektronicznej), pocztą elektroniczną oraz telefonicznie.

Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe wypełnienie przez Zamawiającego formularza zamówienia, udostępnionego przez F.H.U. COMPLEX na stronach sklepu internetowego.

Nieprawidłowo wypełnione formularze zamówienia nie będą rozpatrywane.

W przypadku płatności innej niż przedpłata przelewem warunkiem realizacji zamówienia jest podanie numeru telefonu, umożliwiającego weryfikację osoby zamawiającej. Po przyjęciu zamówienia sprzedawca potwierdzi je telefonicznie lub wysyłając wiadomość e-mail. Sprzedawca może odmówić realizacji zamówienia, którego nie udało się potwierdzić.

Klienci posiadający konto poczty elektronicznej są informowani o statusie zamówienia pocztą elektroniczną.

Standardowo czas realizacji zamówienia to 1 do 3 dni. W przypadku braku zamówionego towaru w magazynie czas ten może się wydłużyć. O zamówieniach które nie mogą być zrealizowane w ciągu 5 dni roboczych, klienci będą informowanie telefonicznie lub mailowo.

Dowód zakupu (paragon lub faktura VAT) jest zawsze dołączany do przesyłki.

Zamówiony towar jest dostarczony firmą kurierską Fedex lub DHL, warunki dostawy są szczegółowo omówione w innym punkcie strony.

Zamówienia z zadeklarowanym odbiorem osobistym i płatnością przy odbiorze rezerwowane są na 7 dni od daty złożenia zamówienia, po upływie tego czasu zamówienie zostaje anulowane, a zarezerwowany towar wraca do magazynu.

Ceny w sklepie internetowym spawanie.com mogą się różnić od cen w sklepie firmowym F.H.U Complex w Oświęcimiu.

W uzasadnionych przypadkach rezerwujemy sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia, ograniczenia sposobu płatności lub zażądania przedpłaty. W przypadku konieczności sprowadzenia nietypowego towaru na indywidualne zamówienie możemy także zażądać zaliczki.

Z powodów wyłącznie niezależnych od nas pozostawiamy sobie prawo do odwołania zamówienia po uprzednim przedstawieniu powodu telefonicznie bądź mailowo.

Staramy się, aby informacje o produktach na stronach spawanie.com były rzetelne i sprawdzone, nie ponosimy jednak odpowiedzialności ewentualne błędy w opisie produktów. Informujemy także, że zdjęcia na stronie spawanie.com nie zawsze do końca oddają charakter i kolorystykę produktów.

Oferta sklepu FHU Complex zawarta na stronie www.spawanie.com nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

PŁATNOŚCI

Za zakupione towary można zapłacić osobiście (podczas odbioru osobistego), przy odbiorze (płatność u kuriera), przelewem tradycyjnym lub przy użyciu systemu płatności internetowych przelewy24 (BLIK, płatność kartą, przelew bankowy). Operatorem kart płatniczych jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068.

GWARANCJA

W sklepie oferujemy produkty fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, legalnie wprowadzone na rynek polski.

Wszystkie towary posiadają fabryczną gwarancję producenta lub importera.

Przed odebraniem przesyłki należy sprawdzić czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane należy w obecności kuriera sporządzić protokół szkody. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie (gwarancje produktów nie obejmują uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych działaniem z zewnątrz).

W przypadku towarów wadliwych, uszkodzonych fabrycznie bądź niekompletnych gwarantujemy ich wymianę na towar wolny od wad, pod warunkiem zgłoszenia uszkodzenia w terminie 14 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia sprzętu z winy użytkownika, wszelkie koszty pokrywa klient. Koszta przesyłki pokrywa Kupujący.

Reklamacji nie podlegają uszkodzenia mechaniczne lub wynikłe z niewłaściwego użytkowania produktu oraz naturalne zużycie.

REKLAMACJE

Konsumentowi z tytułu rękojmi przysługuje prawo złożenia reklamacji na wadliwy towar. Konsument ma obowiązek dostarczenia wadliwego towaru do sklepu Complex ul. Unii Europejskie 1, 32-600 Oświęcim.
Zgłoszenie reklamacyjne rozpatrywane jest w ciągu 14 dni od daty jego złożenia. Konsument przy składaniu reklamacji powinien podać Sprzedawcy dane niezbędne do skutecznego poinformowania go o wyniku rozpatrzenia reklamacji. W przypadku odmowy przez Konsumenta podania danych, o których mowa powyżej, jedynym sposobem poinformowania Kupującego o wyniku rozpatrzenia reklamacji jest przekazanie mu informacji przez Sprzedawcę przy kolejnej wizycie Kupującego w Sklepie, lub jeśli Kupujący sam skontaktuje się ze Sprzedawcą.

ZWROTY

Zgodnie z Ustawą „O ochronie niektórych praw konsumentów …” klient może zrezygnować z towaru kupionego w sklepie, bez podania przyczyny, w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

Wadliwy lub uszkodzony towar można reklamować. Należy odesłać go na adres sklepu, dokładnie opisując przyczynę zwrotu.
Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe – sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru. Koszty, związane z odesłaniem towaru reklamowanego, zostaną zwrócone po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 31 marca 2000 r. Dz.U. nr 22 poz.271).

SPRZEDAWCA:

Firma Handlowo Usługowa „COMPLEX”
ul. Unii Europejskiej 1
32-600 Oświęcim

NIP: 549-143-68-14

Tel.: +48 33 3309999

Konto bankowe:
ABS Bank Spółdzielczy
86 8110 1023 2003 0301 0406 0001