Drut spawalniczy 3Si1 potocznie znany jako SG2 pod marką HOT WELD z oferty Metalurgii to drut elektrodowy manganowo-krzemowy do spawania półautomatycznego metodą MIG/MAG stali niskowęglowych konstrukcyjnych, kotłowych i okrętowych oraz drobnoziarnistych stali węglowo-manganowych. Jest on drutem powszechnie stosowanym w większości prac spawalniczych. Zwiększona zawartość manganu w drucie pozwala na tworzenie mocnych spoin o wydłużonej trwałości i odporności na uszkodzenia. W zależności od specyfiki wykonywanych prac, polecamy druty elektrodowe o pełnym zakresie średnic od 0,6 do 1,6 mm w dogodnej dla użytkownika konfekcji.
Charakterystyka/zastosowanie:
Drut elektrodowy, miedziowany z dodatkiem odtleniaczy Mn i Si do spawania półautomatycznego w osłonie CO2 oraz mieszanki M2 i M3. Własności mechaniczne drutu zapewniają wysoką jakość spoin oraz niezawodne podawanie drutu w procesie spawania zmechanizowanego. Drut przeznaczony jest do spawania stali niestopowych konstrukcyjnych, kotłowych i okrętowych.
Klasyfikacja:
PN-EN ISO 14341-A 3Si1
AWS A5.18 ER 70S-6
DIN 8559 SG2
Typowy skład chemiczny (%):
C - 0.08
Si - 0.90
Mn - 1.50
Typowe właściwości mechaniczne stopiwa:
Granica plastyczności >420 MPa
Wytrzymałość na rozciąganie 500-640 MPa
Wydłużenie >20%
Praca łamania w temperaturze -40st C >47J
Praca łamania w temperaturze -20st C >47J
Dopuszczenia: DB, TUV
Przy zakupie większej ilości możliwy dodatkowy rabat. Prosimy o kontakt telefoniczny.
METALWELD – jest niezależnym polskim producentem materiałów spawalniczych, specjalizującym się w produkcji elektrod i drutów spawalniczych dla wielu zastosowań i branż.
Metalweld jest firmą o blisko 25-letniej tradycji, założoną w Polsce w 1993r. przez ludzi, którzy dostrzegli szansę na zbudowanie silnej firmy produkującej materiały spawalnicze zarówno dla dużego przemysłu, jak również dla małego rzemiosła i hobby.
Jako niezależny producent, niezwiązany z żadnym z wielkich światowych producentów, systematycznie budował swoją pozycję na rynku materiałów spawalniczych, zwłaszcza w świadomości odbiorców przyzwyczajonych do marek dużych koncernów spawalniczych.
Przez te lata udało nam się rozwinąć produkcję i stopniowo rozszerzać ją o nowe gatunki materiałów, zarówno elektrody do różnych rodzajów stali i zastosowań, jak również o druty proszkowe do napawania i spawania. Wiele z tych rozwiązań było projektowanych indywidualnie dla poszczególnych klientów, biorąc pod uwagę specyfikę ich produkcji lub procesu spawalniczego.
Dzięki koncentracji w jednym miejscu całego procesu produkcyjnego począwszy od zakupu wszystkich surowców, ich przetwarzaniu w procesie produkcji, kontroli międzyoperacyjnej, badaniom końcowym w laboratorium, możemy zagwarantować stabilną, powtarzalną i doskonałą jakość tych materiałów.
Nasze materiały poddawane są ciągłej weryfikacji przez jednostki nadzorujące i certyfikujące takie jak: UDT, TUV, DB, LR, DNV, BV, ABS, RMRS, GL, które potwierdzają ich wysoką, a przede wszystkim powtarzalną jakości w produkcji.
Z dużym powodzeniem wprowadziliśmy nasze materiały do firm z branż budownictwa inżynieryjnego, budownictwa energetycznego, branży chemicznej, gazowniczej, stoczniowej, hutniczej, górniczej i innych.
Wśród naszych stałych odbiorców są zarówno największe w Polsce grupy produkcyjne z w/w branż, jak również małe i średnie przedsiębiorstwa. Staramy się być partnerem biznesowym, który oprócz materiałów w bardzo wysokiej jakości, może również zaoferować inne wsparcie, np. technologiczne, logistyczne, itd.
Dążymy do tego, aby zapewnić naszym odbiorcom możliwie najszerszy asortyment materiałów spawalniczych w jak najlepszych warunkach cenowych i najkrótszym czasie dostawy, co jest możliwe dzięki wysokiej mobilności i elastyczności naszej produkcji.
1993 – założenie spółki METALWELD-FIPROM POLSKA Sp. z o.o. z większościowym udziałem Holdingu Hut Słoweńskich FIPROM i polskich udziałowców
1995 – wdrożenie produkcji elektrod do stali konstrukcyjnych
1999 – przeniesienie siedziby do Sosnowca i budowa nowego zakładu produkcyjnego
2001 – wdrożenie systemu zapewnienia Jakości ISO 9002
2003 – wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zapewnienia Jakości i Ochrony Środowiska
ISO 9001 oraz ISO 14001 przez UDT-CERT
2006 – wykupienie udziałów z Holdingu Hut Słoweńskich przez polskich udziałowców, dzięki czemu firma stała się niezależnym polskim producentem materiałów spawalniczych i mogła dynamiczniej rozwijać swoją produkcję i zdobywać nowe rynki
2006-2007 – wdrożenie do produkcji elektrod do stali energetycznych, wysokostopowych, do napawania i regeneracji oraz na bazie niklu
2010 – zmiana identyfikacji wizualnej firmy, stworzenie nowego znaku graficznego, logotypu i systemu graficznego Spółki, co pozwoliło na zaprezentowanie nowej oferty dla rynku
2012-2013 – uruchomienie i rozwój produkcji drutów proszkowych do napawania i spawania
Oficjalna strona producenta