Blog

Spawanie wieloprocesowe w przenośnym urządzeniu

Spawanie wieloprocesowe w przenośnym urządzeniu

Spawanie wieloprocesowe w przenośnym urządzeniu – nowe urządznia ESAB Rogue EM180 oraz EMP 210!

 

Firma ESAB zaprezentowała nowe, kompaktowe i lekkie inwertorowe źródła prądu spawania Rogue EM 180 (ESAB MIG/MAG/MMA) i Rogue EMP 210 (ESAB Multi-Process). Rogue EM 180 i Rogue EMP 210 ułatwiają spawanie przy zoptymalizowanych ustawieniach łuku, ponieważ są wyposażone w zaawansowane interfejsy cyfrowe i oferują takie funkcje, jak Synergic Control i Arc Dynamics, które umożliwiają precyzyjne dostrojenie charakterystyki łuku w celu uzyskania ostrego/sztywnego łuku podczas spawania stali lub gładkiego/miękkiego łuku podczas spawania stali nierdzewnej.

 

Dzięki funkcji Synergic Control, czasami nazywanej “sterowaniem jednym pokrętłem”, spawacze ustawiają rodzaj drutu, jego średnicę i mieszankę gazu osłonowego. Następnie maszyna automatycznie ustawi i utrzyma zoptymalizowane parametry spawania w całym zakresie grubości materiału, eliminując domysły związane z tradycyjnymi kontrolami. Aby spawać szybciej wystarczy zwiększyć prędkość podawania drutu. Aby spawać wolniej zmniejsz prędkość podawania drutu. “Przycinanie” lub kontrola napięcia umożliwia precyzyjne dostrojenie długości łuku w celu uzyskania bardziej płaskiej ściegu lub wyższej korony.

 

“Seria Rogue reprezentuje zdolność firmy ESAB do przeniesienia cech i zalet naszych cięższych maszyn przemysłowych na spawarki do zastosowań w przemyśle lekkim, które spełniają różnorodne potrzeby profesjonalistów i początkujących spawaczy” – powiedział Olivier Biebuyck, prezes ds. technologii wytwarzania w firmie ESAB Corporation. “Technologie przemysłowe zastosowane w Rogue ułatwiają poprawę jakości i produktywności spoin”.

“Użytkownicy Rogue EM i Rogue EMP opierają się na obietnicy marki Rogue dotyczącej bezkonkurencyjnego połączenia wydajności, mocy i ceny” – powiedział Mike Sammons, globalny menedżer produktu w firmie ESAB Light Industrial Products.

 

EM 180

Rogue EM 180 waży 16,2 kg, można go podłączyć do zasilania sieciowego 230 V i jest kompatybilny z generatorami o mocy 10 kVA. Zapewnia maksymalną moc spawania 180 A przy spawaniu stali miękkiej, stali nierdzewnej, aluminium, brązu krzemowego i drutów rdzeniowych do 1,0 mm. Zapewnia również moc wyjściową MMA do 150 A do spawania elektrodami o średnicy do 3,2 mm.

14-segmentowy wyświetlacz cyfrowy pokazuje parametry i szczegóły. Użytkownicy mogą ustawić napięcie i prędkość podawania drutu (która kontroluje natężenie prądu) za pomocą tradycyjnych elementów sterujących lub mogą obsługiwać urządzenie w synergicznym trybie MIG za pomocą dodatkowych elementów sterujących znajdujących się w komorze podajnika drutu. Za pomocą wyświetlacza i pokręteł regulacyjnych operator może ustawić zaawansowane funkcje spotykane w systemach przemysłowych, takie jak prędkość narastania drutu (dla łagodniejszego zajarzania łuku), kontrola wypalania (aby mieć pewność, że drut nie utknie w jeziorku spawalniczym), 2T/4T sterowanie spustem (tryb standardowy lub “zatrzask” w celu zmniejszenia zmęczenia dłoni) oraz wstępny i końcowy wypływ gazu (aby zapobiec zanieczyszczeniu jeziorka spawalniczego).

Rogue EM 180, a także Rogue EMP 210 obsługują szpule drutowe o średnicy 100 i 200 mm.

 

EMP 210

Aby zapewnić jeszcze większą wydajność i elastyczność, wieloprocesowa spawarka Rogue EMP 210 zapewnia prąd wyjściowy MIG/MAG o natężeniu 210 A, MMA o natężeniu 180 A i TIG o natężeniu 210 A, a wszystko to przy cyklu pracy 25% i 30%. Operatorzy mogą używać drutów ze stali miękkiej, stali nierdzewnej, aluminium, brązu krzemowego i rdzeniowych do 1,0 mm, elektrod MMA do 4,0 mm i wolframu do 3,2 mm. Rogue EMP 210 waży 16,7 kg, można go podłączyć do zasilania sieciowego 230 V i jest kompatybilny z generatorami o mocy 10 kVA.

Rogue EMP 210 jest wyposażony w wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 110 mm (5 cali), który umożliwia użytkownikom dostęp do pełnego zestawu zaawansowanych elementów sterujących procesem w celu dalszej poprawy wydajności spawania, takich jak 10 lokalizacji JOB do zapisywania i szybkiego przywoływania ulubionych zadań.

 

W przypadku spawania MIG/MAG elementy sterujące dostępne na wyświetlaczu TFT obejmują ustawianie timerów dla spawania punktowego i spawania ściegowego oraz wstępnego i końcowego wypływu gazu. W przypadku MMA użytkownicy mogą wybrać charakterystykę łuku MMA zoptymalizowaną dla elektrod zasadowych/rutylowych (np. 7018 i 6013) lub elektrod celulozowych (np. 6010 i 6011). Regulowana funkcja Hot Start zwiększa prąd powyżej ustawionej wartości na kilka milisekund, aby ułatwić zajarzenie łuku. Jest to szczególnie pomocne w przypadku elektrod o niskiej zawartości wodoru, które mogą być niezwykle trudne do uruchomienia. Regulowana funkcja Arc Force zwiększa natężenie prądu, gdy napięcie łuku spadnie poniżej ustawionego progu. Dzięki temu operatorzy mogą utrzymać krótszą długość łuku bez przyklejania się elektrody, co jest korzystne podczas spawania w wąskich szczelinach, w narożnikach i poza pozycją.

Rogue EMP 210 i Rogue EM 180 posiadają także funkcję korekcji współczynnika mocy (PFC). PFC zwiększa wydajność elektryczną, zmniejszając prawdopodobieństwo wyzwolenia wyłącznika. PFC kompensuje również spadek napięcia występujący w przypadku długich przedłużaczy, pomagając utrzymać stałą moc spawania.

 

Pakiet zawiera wieloprocesowe źródło prądu 210 A z kablem sieciowym, uchwyt MXL 201 MIG z 3 m kablem, trzy rolki podające do zwykłych drutów, wytrzymały uchwyt elektrody Handy 200 A, wąż gazowy z szybkozłączką i próbki spoiwa (ESAB OK AristoRod 12,50 0,8 mm 1 kg i elektroda ESAB GoldRox, 2,5 x 350 mm 1 kg).

 

Przeczytaj więcej i kup na naszej stronie:

ESAB ROGUE EM 180I PAKIET
ESAB ROGUE EMP 210I PAKIET